مقالات

کاربردهای هایفوتراپی در نواحی مختلف

کاربرد های هایفوتراپی

کاربردهای هایفوتراپی – در بیشتر مواقع از هایفوتراپی برای جوان‌سازی پوست صورت و گردن استفاده می‌شود. نواحی دور لب‌ها و خطوط لبخند، دور چشم و خط اخم، اطراف بینی، پوست ناحیه گردن و غبغب از بخش‌هایی هستند که هایفوتراپی روی آن‌ها انجام می‌شود.

بنا بر ادعای سازمان جراحی پلاستیک آمریکا هایفوتراپی می تواند کارهای زیر را انجام دهد:

 • پوست ناحیه‌ی گردن را سفت کند
 • اندازه‌ی غبغب را کاهش دهد
 • ابروها و پلک‌های افتاده را لیفت کند
 • چین‌وچروک‌های صورت را کاهش دهد
 • پوست سینه‌ها و پستان‌ها را سفت و کشیده کند.

هایفوتراپی صورت

در هایفوتراپی صورت، لایه‌ای از پوست که درست زیرسطح قرار دارد هدف قرار می‌گیرد. با تابش امواج هایفو بر این لایه از پوست، دمای آن خیلی سریع بالا می‌رود. وقتی که دمای پوست آن ناحیه به حد خاصی رسید، بافت پوست دچار آسیب سلولی می‌شود.

در نگاه اول به نظر می‌رسد این کار مضر باشد. بالعکس، این آسیب سلولی باعث می‌شود پوست برای ترمیم خودش کلاژن‌سازی کند. کلاژن پروتئینی است که به پوست ساختار داده و به آن خاصیت ارتجاعی می‌بخشد.

وقتی تولید کلاژن در نتیجه‌ی هایفوتراپی افزایش می‌یابد، پوست جوان‌تر، محکم‌تر و کمتر چروکیده خواهد شد. در هایفوتراپی امواج فراصوت تنها روی لایه‌ی خاصی از پوست متمرکز می‌شوند. بدین ترتیب آسیبی به لایه‌های بالایی و بافت زیرین وارد نمی‌شود.

در مورد هایفوتراپی صورت باید متوجه بود که روی همه‌ی افراد پاسخ‌گو نیست. هایفوتراپی صورت روی افراد ۳۰ سال به بالا که چین‌وچروک‌های ملایم‌تری دارند بیشتر جواب می‌دهد. در حقیقت افراد جوان‌تری که نیازی به جراحی ندارند این روش را انتخاب می‌کنند.

برای افراد مسن‌تر یا افرادی با پوست بسیار افتاده، جوابگویی این روش خیلی کمتر است. ممکن است این افراد به جراحی لیفت صورت نیاز داشته باشند. افرادی که صورتشان در معرض آفتاب بوده و آسیب زیادی دیده‌اند کمتر جواب می‌گیرند. این افراد به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند.

 

هایفوتراپی غبغب

غبغب عبارتی است که برای توصیف پوست افتاده زیر چانه و فک پایینی به کار می‌رود. غبغب داشتن امری طبیعی است. تقریبا همه‌ی افرادی که سنشان بالا می‌رود غبغبشان مشخص‌تر می‌شود. علت آن هم نازک‌تر و ضعیف‌تر شدن پوست است. به علت کاهش تولید کلاژن در اثر بالا رفتن سن، پوست خاصیت ارتجاعی‌اش را از دست می‌دهد. با از دست رفتن خاصیت ارتجاعی، پوست شل و آویزان می‌شود.

غبغب در افرادی که پوست کلفت‌تری دارند یا چربی بیشتری زیر پوستشان انباشته شده است، کمتر دیده می‌شود. بعضی از افراد هم هستند که هیچ‌وقت غبغبشان مشخص نمی‌شود. این امر ممکن است به علت تفاوت ژنتیکی، محیط یا سبک زندگی افراد باشد. مراقبت از پوست در برابر آفتاب و مصرف آب کافی یکی از روش‌های بسیار مؤثر در پیشگیری از به‌وجودآمدن غبغب است.

برای درمان و ازبین‌بردن غبغب راه‌های زیادی وجود دارد. یک راه آن جراحی لیفت گردن است. راه‌هایی غیر جراحی مانند هایفوتراپی باهدف قراردادن کلاژن‌سازی پوست به درمان غبغب می‌پردازند.

درمورد غبغب، پوست صورت افتاده شده و از اطراف دهان آویزان می‌شود. هایفوتراپی غبغب از عمل لیفت گردن یا غبغب ارزان‌تر است و درد کمتری دارد. اما در موارد بسیار شدید، باید توجه داشت که هایفوتراپی اثر چندانی ندارد. به‌صورت کلی هایفوتراپی در غبغب در مقایسه با دیگر نواحی پوستی کمتر اثر می‌گذارد.

 

هایفوتراپی بینی

با کاهش و افزایش وزن، افزایش سن، تأثیرات آفتاب و غیره پوست بینی نیز همانند دیگر نواحی پوستی تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد. در اطراف بینی خطوطی به وجود می‌آیند. این خطوط علی‌الخصوص در بخش بین بینی و لب بیشتر ظاهر می‌شوند.

این خطوط در ناحیه میان بینی و ابرو نیز ظاهر می‌شوند. با کاهش کلاژن پوست، حالت فرم دار پوست نیز از بین می‌رود. ناحیه بینی و گونه‌ها نیز حالت فرم دار خودشان را از دست می‌دهند.

در هایفوتراپی بینی، با تمرکز امواج بر پوست ناحیه بینی، پوست را سفت و کشیده می‌کنند. با این پروسه بدون نیاز به جراحی، انواع ابزار لیفت و غیره می‌توان در مدت کوتاهی بدون درد فرم بینی را بهبود بخشید.

باید توجه داشت در کنار تمامی مزایای آن، این روش موقتی است. از طرفی بیشتر از آنکه ساختار خود بینی را تغییر دهد روی فرم پوست آن تمرکز می‌کند.

 

هایفوتراپی پیشانی

هایفوتراپی پیشانی یکی از روش های درمانی فیزیکی است که با استفاده از امواج فرکانس بالا، به بهبود سلامتی پیشانی کمک می کند. در این روش، امواج فرکانس بالا به پیشانی اعمال می شوند تا باعث شکستن بافت های ضخیم و متصل در پیشانی شوند. در نتیجه، فشار و وزن بیشتری بر روی ماهیچه ها و بافت های پیشانی ایجاد می شود که باعث بهبود عملکرد آنها می شود.

هایفوتراپی پیشانی به عنوان یکی از روش های درمانی فیزیکی، در بهبود سلامتی پیشانی و درمان برخی از بیماری ها و مشکلات مربوط به آن موثر است. برخی از کاربردهای هایفوتراپی پیشانی عبارتند از :

 • بهبود عملکرد ماهیچه ها و بافت های پیشانی
 • کاهش درد و التهاب در پیشانی
 • بهبود عملکرد شناوری ناحیه پیشانی
 • درمان بیماری های مرتبط با پیشانی مانند میگرن، سردرد و درد گردن

هایفوتراپی دور چشم

با افزایش سن پوست نواحی اطراف چشم ممکن است دچار آسیب‌های متعددی شود. افتادی پشت پلک، افتادگی ابرو، گودی زیر چشم، تیرگی ناحیه زیرچشم، پف پلک و زیر چشم و غیره از نمونه‌های این آسیب‌های متعدد هستند.  برای درمان بسیاری  از این عوارض از هایفوتراپی استفاده می‌شود.

از هایفوتراپی به‌منظور رفع چین‌وچروک‌ها، کبودی و گودی دور چشم و رفع تیرگی آن استفاده می‌شود. ناحیه دور چشم بسیار حساس است و نمی‌توان به‌راحتی از روش‌های درمانی تهاجمی‌تر برای آن استفاده کرد.

همان‌طور که گفته شد، در هایفوتراپی از امواج بی‌ضرر فراصوت استفاده می‌شود. هایفوتراپی تنها یک روش درمانی مناسب برای رفع آسیب‌های دور چشم نیست. حتی در مواردی از آن برای پیشگیری از بروز آسیب‌های این‌چنینی استفاده می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، ناحیه در چشم بسیار حساس است. تبحر پزشک و دستگاه مناسب هایفوتراپی در این مورد خاص بیش از دیگر موارد اهمیت می‌یابد. در هایفوتراپی دور چشم چین‌وچروک‌های زیر چشم رفع می‌شود. با کلاژن‌سازی و کشیدگی پوست، رنگ این ناحیه روشن‌تر می‌شود. در نتیجه افزایش جریان خون و باز شدن عروق تیرگی و گودی زیر چشم رفع می‌شود.

 

تأثیر هایفوتراپی در رفع پف چشم

با افزایش سن و پیرشدن پوست صورت، پف چشمی یک عارضه شایع خواهد بود. با کاهش کلاژن، لایه‌های چربی زیر چشم ساختار خودشان را ازدست‌داده به سمت جلو می‌افتند. در نتیجه اطراف چشم پف‌کرده به نظر می‌رسد.

در بعضی از افراد این پف بسیار آزاردهنده می‌شود. جدای از جنبه‌ی زیبایی، پف دور چشم باعث ایجاد تصور بیماری و خستگی مفرط می‌شود. روش‌های دارویی مثل کرم‌های دور چشم نیز برای بسیاری از افراد جوابگو نیست.

هایفوتراپی انتخاب اول بسیاری از متخصصان زیبایی در درمان این عارضه است. امواج هایفو بادقت زیاد، قدرت نفوذ بالا (تا ۴ لایه‌ی پوستی) و بی‌ضرر بودن راه درمان بسیار مناسبی به شمار می‌روند. با افزایش کلاژن‌سازی و تحکیم ساختار پوست در نتیجه‌ی هایفوتراپی، می‌توان از همان جلسه اول بهبود پف اطراف چشم را مشاهده کرد.

 

هایفوتراپی سینه

هایفوتراپی سینه یکی از روش های درمانی فیزیکی است که با استفاده از امواج فرکانس بالا، به بهبود سلامتی سینه کمک می کند. در این روش، امواج فرکانس بالا به سینه اعمال می شوند تا باعث شکستن بافت های ضخیم و متصل در سینه شوند. در نتیجه، فشار و وزن بیشتری بر روی ماهیچه ها و بافت های سینه ایجاد می شود که باعث بهبود عملکرد آنها می شود

هایفوتراپی سینه به عنوان یکی از روش های درمانی فیزیکی، در بهبود سلامتی سینه و درمان برخی از بیماری ها و مشکلات مربوط به آن موثر است. برخی از کاربردهای هایفوتراپی سینه عبارتند از :

 • بهبود عملکرد ماهیچه ها و بافت های سینه
 • کاهش درد و التهاب در سینه
 • بهبود عملکرد شناوری ناحیه سینه
 • درمان بیماری های مرتبط با سینه مانند التهاب پستان

هایفوتراپی شکم و پهلو

هایفوتراپی شکم و پهلو یکی از روش های درمانی فیزیکی است که با استفاده از امواج فرکانس بالا، به بهبود سلامتی منطقه شکم و پهلو کمک می کند. در این روش، امواج فرکانس بالا به منطقه شکم و پهلو اعمال می شوند تا باعث شکستن بافت های ضخیم و متصل در این مناطق شوند. در نتیجه، فشار و وزن بیشتری بر روی ماهیچه ها و بافت های شکم و پهلو ایجاد می شود که باعث بهبود عملکرد آنها می شود.

هایفوتراپی شکم و پهلو به عنوان یکی از روش های درمانی فیزیکی، در بهبود سلامتی منطقه شکم و پهلو و درمان برخی از بیماری ها و مشکلات مربوط به آنها موثر است. برخی از کاربردهای هایفوتراپی شکم و پهلو عبارتند از :

 • بهبود عملکرد ماهیچه ها و بافت های منطقه شکم و پهلو
 • کاهش درد و التهاب در منطقه شکم و پهلو
 • بهبود شناوری ناحیه شکم و پهلو
 • درمان بیماری های مرتبط با منطقه شکم و پهلو مانند چاقی و لاغری

هایفوتراپی واژن

هایفوتراپی واژن یکی از روش های درمانی فیزیکی است که با استفاده از امواج فرکانس بالا، به بهبود سلامتی ناحیه تناسلی زنان کمک می کند. در این روش، امواج فرکانس بالا به ناحیه تناسلی زنان اعمال می شوند تا باعث شکستن بافت های ضخیم و متصل در این منطقه شوند. در نتیجه، فشار و وزن بیشتری بر روی ماهیچه ها و بافت های ناحیه تناسلی ایجاد می شود که باعث بهبود عملکرد آنها می شود.

هایفوتراپی وارژن به عنوان یکی از روش های درمانی فیزیکی، در بهبود سلامتی ناحیه تناسلی زنان و درمان برخی از بیماری ها و مشکلات مربوط به آن موثر است. برخی از کاربردهای هایفوتراپی وارژن عبارتند از :

 • بهبود عملکرد ماهیچه ها و بافت های ناحیه تناسلی
 • کاهش درد و التهاب در ناحیه تناسلی
 • بهبود شناوری ناحیه تناسلی
 • درمان بیماری های مرتبط با ناحیه تناسلی مانند خشکی و لاغری دیواره واژن

هایفوتراپی دست

هایفوتراپی دست یکی از روش های درمانی فیزیکی است که با استفاده از امواج فرکانس بالا، به بهبود سلامتی منطقه دست کمک می کند. در این روش، امواج فرکانس بالا به منطقه دست اعمال می شوند تا باعث شکستن بافت های ضخیم و متصل در این مناطق شوند. در نتیجه، فشار و وزن بیشتری بر روی ماهیچه ها و بافت های دست ایجاد می شود که باعث بهبود عملکرد آنها می شود.

هایفوتراپی دست به عنوان یکی از روش های درمانی فیزیکی، در بهبود سلامتی منطقه دست و درمان برخی از بیماری ها و مشکلات مربوط به آن موثر است. برخی از کاربردهای هایفوتراپی دست عبارتند از:

 • بهبود عملکرد ماهیچه ها و بافت های منطقه دست
 • کاهش درد و التهاب در منطقه دست
 • بهبود شناوری منطقه دست
 • درمان بیماری های مرتبط با منطقه دست مانند آرتروز مفصل دست و تنگی عضلانی

هایفوتراپی بازو

هایفوتراپی بازو یکی از روش های درمانی فیزیکی است که با استفاده از امواج فرکانس بالا، به بهبود سلامتی منطقه بازو کمک می کند. در این روش، امواج فرکانس بالا به منطقه بازو اعمال می شوند تا باعث شکستن بافت های ضخیم و متصل در این مناطق شوند. در نتیجه، فشار و وزن بیشتری بر روی ماهیچه ها و بافت های بازو ایجاد می شود که باعث بهبود عملکرد آنها می شود.

هایفوتراپی بازو به عنوان یکی از روش های درمانی فیزیکی، در بهبود سلامتی منطقه بازو و درمان برخی از بیماری ها و مشکلات مربوط به آن موثر است. برخی از کاربردهای هایفوتراپی بازو عبارتند از:

 • بهبود عملکرد ماهیچه ها و بافت های منطقه بازو
 • کاهش درد و التهاب در منطقه بازو
 • بهبود شناوری منطقه بازو
 • درمان بیماری های مرتبط با منطقه بازو مانند آرتروز مفصل بازو و تنگی عضلانی

مواردی که ذکر شد کاربردهای هایفوتراپی در نقاط مختلف بدن بود.شما می توانید مقالات دیگر ما در مورد سوالات متداول هایفو و هایفوتراپی / بهترین دستگاه های سالن های زیبایی / هایفوتراپی چیست؟مزایا و عوارض آن را نیز مطالعه بفرمایید.

همچنین فروش نقد و اقساط  دستگاه هایفو با نازل ترین قیمت ، بدون بهره افتخار عرضه بهترین خدمات فروش و پس از فروش در سینا ارتو 09125432891

 

سینا ارتو 

یکی از بهترین و معتبر ترین فروشگاه ها در زمینه محصولات و تجهیزات مراقبت از پوست ، لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور است و جزو اولین و البته بهترین عرضه کنندگان برند های لاکچری روز دنیا است.

 

مزایای خرید از سینا ارتو

 • ارائه مشاوره رایگان و پیشنهاد بهترین دستگاه با توجه به نیاز مشتری 09125432891
 • برخورداری از تیم تخصصی مجرب و متعهد در آموزش و پشتیبانی از دستگاه ها
 • ضمانت اصل بودن کالا و به روز بودن دستگاه‌ها
 • بهترین محصولات و ارزان ترین قیمت در زمینه ی زیبایی در کشور
 • سال ها تجربه موفق در زمینه فروش تجهیزات پزشکی و دستگاه های جوانسازی و زیبایی پوست
 • ارسال در سریع ترین زمان ممکن
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *