مقالات

آموزش کار با دستگاه هیدروفیشیال هفت کاره

آموزش کار با دستگاه هیدروفیشیال 7 کاره

آموزش کار با دستگاه هیدروفیشیال هفت کارهاین دستگاه یکی از بهترین ها در لاین فیشیال صورت است که با برخورداری از هفت هندپیس مختلف، به راحتی لایه برداری، پاکسازی و آبرسانی را روی پوست انجام می‌دهد. هندپیس‌های این دستگاه عبارتند از: هندپیس میکرودرم ابریژن، هندپیس اولتراسونیک، هندپیس چکش سرد، هندپیس آر اف، هندپیس درما اف(اتوی صورت)، هندپیس مزوگان و ماسک ال ای دی تراپی هفت رنگ. پس از خرید این محصول، مهمترین مساله یادگیری و آموزش کار با این دستگاه است.

در این مطلب می‌خواهیم شما را به طور کامل با انواع هندپیس‌های این دستگاه و نحوه کار کردن با آنها آشنا کنیم. همچنین نکاتی به عنوان مراقبت‌های بعد از جلسه فیشیال صورت را به شما یادآوری نماییم. دانستن این نکات به شما کمک می‌کند، بهترین نتیجه را از جلسه فیشیال داشته باشید.

مراحل کار با دستگاه هیدروفیشیال ۷ کاره

در ابتدا لازم است کمی با دستگاه هیدروفیشیال و ابعاد فیزیکی آن آشنا شوید. این دستگاه شامل ۵ عدد مخزن، سه عدد در قسمت جلو و دو عدد در قسمت پشت دستکاه میباشد. سه مخزن جلویی با نام های A و B و C نام گذاری شده اند. در این مخزن ها میتوانید آب، آب مقطر، اسیدهای میوه و لایه بردار، محلول دستگاه هیدروفیشیال یا هر محلول دیگری را پر کنید.

یکی از مخزن های پشتی دستگاه برای نگهداری از آب تعبیه شده است. در واقع در این مخزن آب مقطر ریخته میشود تا دستگاه مولکول های هیدروژن و اکسیژن را جدانموده و برای هندپیس مزوگان آماده نماید. مخزن دیگر برای خارج شدن آلودگی هایی که توسط هندپیس ها از پوست صورت کلاینت جدا میشوند، تعبیه شده است. به عبارت دیگر کلیه آلودگی ها و مواد اضافی که هندپیس ها، از صورت خارج میکنند، در این مخزن تخلیه میشود.

مخزن های پشتی دستگاه هیدروفیشیال
مخزن A و B و C دستگاه هیدروفیشیال

هندپیس میکرودرم ابریژن

لازم است کار با دستگاه هیدروفیشیال را با هندپیس میکرودرم آغاز نمایید. برای تنظیم این هندپیس لازم است میزان مکش دستگاه، میزان آبی که قرار است وارد آن شود و اینکه آب یا محلول مورد نظر باید از کدام مخزن به هندپیس وارد شود را مشخص نمایید.

برای این کار میتوانید از دکمه های روی بدنه دستگاه، دکمه های تاچ نمایشگر و دکمه طراحی شده روی هندپیس استفاده نمایید. مکش را تا حد مورد نظر مشخص کنید، میزان آب و فشار آن را معلوم نمایید و در انتها مشخص کنید که از کدام مخزن میخواهید آب یا محلول را دریافت کنید.

هندپیس میکرودرم ابریژن

پس از روشن کردن هندپیس میکرودرم، آن را روی صورت کلاینت به آرامی حرکت بدهید. مشاهده میکنید که این هندپیس شبیه یک جاروبرقی عمل میکند و تمامی آلودگی ها را از روی صورت کلاینت پاکسازی نموده و منافذ را به طور حرفه ای، عمیق و دقیق پاکسازی میکند. کلیه این آلودگی ها از هندپیس خارج شده و در مخزن پشت دستگاه تخلیه می‌شود.

 

هندپیس درما اف (اتوی پوست)

از آن جایی که ممکن است برخی از آلودگی ها همچنان در عمق منافذ وجود داشته باشند، از هندپیس درما اف استفاده میشود. چرا که این هندپیس مجهز به سیستم لرزشی یا همان ارتعاش است و این لرزش کمک میکند که سایر آلودگی ها از منافذ تخلیه شود.

علاوه بر این هندپیس اتوی صورت به شما کمک میکند که پوست را کمی کشیده و چین و چروک ها را باز نمایید. پوست صاف و یکدست، خارج شدن آلودگی ها و جوش های سرسیاه و سرسفید، نتیجه استفاده از هندپیس درما اف است.

هندپیس اولتراسونیک

هندپیس بعدی، اولتراسونیک است. قاعدتاً پس از اتمام پاکسازی، استفاده از مواد مغذی و محلول دستگاه هیدروفیشیال آغاز میشود. این هندپیس کمک میکند که جذب مواد روی صورت بهتر انجام شود.

هندپیس تنظیمات هندپیس اولتراسونیک، روی نمایشگر قابل تغییر است. به عنوان مثال شما میتوانید بر اساس نیاز پوست هر کلاینت، مشخص نمایید که اولتراسونیک با چه شدتی روی پوست تابیده شود.

این هندپیس را میتوان به صورت دورانی و یا به صورت خطی از مرکز به سمت بیرون استفاده نمود. این هندپیس به شما کمک میکند که چین و چروک ها را در حد زیادی کمرنگ نمایید.


هندپیس آر اف

هندپیس آر اف

یکی از هندپیس های کاربردی دستگاه هیدروفیشیال ۷ کاره، هندپیس آر اف است. این هندپیس در واقع ابزاری برای لیفت صورت در بخش های دور چشم، اطراف دهان، فرم دهی به گونه، زاویه سازی فک و از بین بردن غبغب است.

مهمترین کاربرد هندپیس آر اف را میتوان لیفت صورت دانست، اما در حال حاضر این هندپیس برای زاویه سازی نیز کاربرد دارد.

تنظیمات هندپیس آراف روی نمایشگر دستگاه قابل تغییر است و به راحتی میتوانید با تنظیم حرارت آر اف، چین و چروک های پوست را باز و فرآیند لیفت را انجام بدهید.

هندپیس مزوگان

هندپیس مزوگان با نام های دیگری از جمله هندپیس مزوپاش، اسپری یونیزه و اسپری تزریق مواد نیز میشناسند. این هندپیس در واقع ضمن اکسیژن رسانی به پوست از طریق دریافت اکسیژن و هیدروژن آزاد شده در مخزن پشتی دستگاه، میتواند ویال های حاوی مواد جوانساز را به لایه های عمیق پوست تزریق نماید.

نکته قابل توجه در مورد این هندپیس این است که این کار فقط با سرعت و فشار دستگاه انجام میشود و برای تزریق مواد از هیچگونه سوزنی استفاده نمیکند! این هندپیس، در واقع مواد مغذی را به ریز مولکول ها تبدیل میکند تا به راحتی جذب پوست شوند.

به این صورت است که دستگاه هیدروفیشیال یک دستگاه کاملاً غیرتهاجمی شناخته میشود و محبوبیت بالایی دارد.

هندپیس مزوگان
هندپیس چکش سرد اولتراسونیک

هندپیس چکش سرد

پس از پایان فرآیند فیشیال پوست، ممکن است به دلیل استفاده از لایه بردار ملایم، ماساژ صورت و یا استفاده از اسید میوه بسیار سبک، پوست کلاینت کمی قرمز و ملتهب شود.

همچنین ممکن است برخی از کلاینت ها، دارای منافذ باز روی پوست خود باشند، به ویژه افراد دارای پوست چرب و مختلط. برای بهبود قرمزی پوست و بسته شدن منافذ، چکش سرد، بهترین گزینه است.

این هندپیس درجه سرمای مطلوبی را به پوست کلاینت میدهد. این کار باعث ایجاد حس فوق العاده پس از اتمام کار میشود، قرمزی های احتمالی را رفع میکند و منافذ را به طور کامل کوچک می‌کند.

ماسک ال ای دی تراپی

پس از پایان کار فیشیال و جذب مواد مغذی و سرم ها، برای فیکس شدن نتیجه، بهبود رنگ چهره و آرامش بخشیدن به پوست، از نور درمانی استفاده میشود.

برخی از کلینیک‌ها این کار را با استفاده از ماسک ال ای دی دستگاه هیدروفیشیال انجام می‌دهند و برخی دیگر برای این کار از ماسک ال ای دی تونلی امگا لایت، ماسک تونلی بخاردار انزو و یا ماسک تونلی کلسیم تراپی انجام می‌دهند.

این بخش کمک میکند که با نوردرمانی، بهترین نتیجه برای کلاینت در مورد بهبود رنگ پوست، رفع لکه‌های پوستی، بسته شدن منافذ و به طور کلی برطرف شدن مشکلات پوستی به دست بیاید.

 

ماسک ال ای دی تراپی

مراقبت های بعد از فیشیال صورت

فیشیال صورت یکی از لذت بخش ترین روتین های ماهیانه است که هم خانم ها و هم آقایان میتوانند داشته باشند. فیشیال پوست نه تنها زیبایی پوست شما را تامین میکند، بلکه به سلامت پوست نیز به طور ویژه کمک میکند. در این جا لازم است نکاتی را به شما آموزش بدهیم تا بهترین نتیجه را از جلسه فیشیال ببرید. نکات زیر ساده و در عین حال کاربردی هستند و کمک می‌کنند کلاینت پوست سالم و شادابی را تجربه نماید:

 • تا ۲۴ ساعت پس از فیشیال صورت، از لوازم آرایشی به ویژه کرم پودر و کرم های گریم استفاده نکنید.
 • در جلسه فیشیال، از لایه بردار پوست استفاده میشود. از این بابت لازم است از ضد آفتاب با SPF30 به بالا استفاده نمایید تا پوست شما دچار آسیب نشود.
 • تا ۷ روز پس از فیشیال صورت، از مرطوب کننده مناسب نوع پوست استفاده نمایید.
 • پس از جلسات فیشیال، به هیچ عنوان از کرم لایه بردار استفاده نکنید.
 • اگر قصد استفاده از سایر خدمات زیبایی مانند میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ، هایفو تراپی و … را دارید، این خدمات را حداقل ۱۰ روز به تعویق بندازید.

جمع بندی و سخن پایانی

در این مطلب از بلاگ سینا ارتو درباره آموزش کار با این دستگاه صحبت کردیم. همچنین نکاتی را به شما آموزش دادیم تا پس از جلسه فیشیال به کلاینت های خود یادآوری نمایید. این نکات در عین ساده بودن، بسیار کاربردی هستند و به راحتی میتوانید با اجرای آنها، بهترین نتیجه را از جلسه فیشیال خود بگیرید.

مزایای خرید از سینا ارتو

اکثر مشتریان دلیل انتخاب سینا ارتو را موارد زیر دانسته‌اند:

 • مشاوره رایگان بر اساس نیاز و بودجه مشتری
 • ارائه محصولات با کیفیت همراه با گواهینامه اصالت کالا
 • فراهم کردن شرایط خرید اقساطی برای دستگاه های لیزر به منظور رفاه حال مشتریان
 • تجهیز کلینیک حرفه ای در سراسر ایران
 • ارائه خدمات آموزش، پشتیبانی و خدمات پس از فروش کلیه محصولات
 • امکان ارسال کالا به تهران و سراسر ایران در حداکثر سه روز کاری

مواردی که به آنها اشاره کردیم، برخی از مزایای خرید از مجموعه سینا ارتو است. در یک کلام باید بگوییم با خرید از سینا ارتو یک خرید امن را تجربه خواهید نمود.

4/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *